-

Blog

Czy po rozwodzie można liczyć na spadek?

Zgodnie z literą obowiązującego prawa wyrok rozwodowy sprawia, iż związek małżeński ustaje. Część osób zastanawia się jednak, czy pomimo tego po rozwodzie można liczyć na spadek po byłym współmałżonku. Jak wygląda to od strony prawnej?

czytaj więcej >

Jak przygotować się do rozwodu?

Życie pisze różne scenariusze. Czasami zdarza się tak, że małżeństwa, które były przez wiele lat szczęśliwe, napotykają problemy, których nie sposób rozwiązać. Takie sytuacje zwykle kończą się rozwodem. To niezwykle trudna decyzja, którą warto dokładnie przeanalizować. Jeżeli jednak okaże się, że to jedyne rozwiązanie, należy się do niego odpowiednio przygotować. Co warto wiedzieć przed złożeniem pozwu o rozwód i jak się przygotować do rozprawy w sądzie?

czytaj więcej >

Rola obsługi prawnej w działalności firmy

Prowadzisz firmę i masz wątpliwości z interpretacją obowiązującego prawa? A może dostałeś od kontrahenta umowę do podpisania, która nie jest dla ciebie do końca zrozumiała i obawiasz się ewentualnych konsekwencji jej zawarcia?

czytaj więcej >

Sprawy egzekucyjne. Jakich kwestii dotyczą?

Pożyczki i długi to naturalna część życia, znana ludziom od pokoleń. Zdarza się jednak, że z różnych powodów dłużnik nie jest w stanie uregulować należności. Zanim jednak w ogóle ruszy postępowanie egzekucyjne, należy wcześniej przygotować odpowiednie dokumenty i wykonać szereg czynności. Warto więc wcześniej zastanowić się czego właściwie dotyczą sprawy egzekucyjne i czy można w tej kwestii uzyskać jakąś pomoc.

czytaj więcej >

Pomoc prawna w zakresie zamówień publicznych

Współpraca z sektorem publicznym to doskonała okazja do rozwoju firmy i zdobycia niezbędnego doświadczenia. Może okazać się również bardzo opłacalna. Zamówienia publiczne wiążą się jednak z przestrzeganiem ściśle określonych zasad oraz sporządzeniem wymaganej przez prawo dokumentacji.

czytaj więcej >

Na czym polega zastępstwo procesowe?

Skomplikowane przepisy prawne sprawiają, że w kontaktach z organami prawnymi większość osób wybiera skorzystanie z pomocy adwokata lub radcy prawnego. W ten sposób mamy pewność, że wszystkie formalności zostaną dopilnowane a pisma odpowiednio zinterpretowane. Zastępstwo procesowe jest rozwiązaniem, które pomaga oszczędzić nam wiele nerwów. Na czym dokładnie ono polega? Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

czytaj więcej >