- -

Na czym polega zastępstwo procesowe?

Skomplikowane przepisy prawne sprawiają, że w kontaktach z organami prawnymi większość osób wybiera skorzystanie z pomocy adwokata lub radcy prawnego. W ten sposób mamy pewność, że wszystkie formalności zostaną dopilnowane a pisma odpowiednio zinterpretowane. Zastępstwo procesowe jest rozwiązaniem, które pomaga oszczędzić nam wiele nerwów. Na czym dokładnie ono polega? Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Zastępstwo procesowe - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Jedną z usług, które oferujemy w naszej kancelarii, jest zastępstwo procesowe. Na skorzystanie z tego rozwiązania decyduje się wiele osób, ponieważ mało kto ma rozległą wiedzę na temat tego, jak działają obowiązujące przepisy prawa. Zrozumienie i interpretacja pism oraz wyroków może być kłopotliwa, a konieczność uczestniczenia w rozprawach bywa mocno stresujące.  Zastępstwo procesowe jest rozwiązaniem, które pozwala prawnikowi lub radcy prawnemu reprezentować nas przed takimi instytucjami, jak sąd.

Co dokładnie zawiera się w zakresie zastępstwa procesowego? Przede wszystkim, osoba której udzielone zostanie zastępstwo, może reprezentować nas w wielu sprawach, zyskując tym samym prawo do zawarcia w naszym imieniu ugody czy odwołanie się od wyroku sądu. Co więcej, ustalony jako zastępca procesowy prawnik czy radca prawny będzie otrzymywał dalsze pisma w sprawie, więc będzie na bieżąco z całym przebiegiem procesu.  Podstawą zastępstwa procesowego jest zawarta umowa, w której ustalane jest pełnomocnictwo i jego zakres.

Czy warto decydować się na zastępstwo procesowe? Rozwiązanie to ma wiele zalet! Najważniejszym plusem wyboru tego rozwiązania jest fakt, że adwokat ma stosowne wykształcenie i dużą wiedzę praktyczną w prowadzeniu spraw, więc można mu zaufać w kwestii prowadzenia rozprawy w naszym imieniu. Po drugie - jest to po prostu wygodne rozwiązanie, nie musimy chodzić na rozprawy i podejmować samodzielnych decyzji. W efekcie wybór zastępcy na czas procesu pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale też pieniądze!

Korzystając z usług profesjonalisty mamy większą pewność tego, że sprawa zostanie zakończona pomyślnie.

< wróć