- -

Rola obsługi prawnej w działalności firmy

Prowadzisz firmę i masz wątpliwości z interpretacją obowiązującego prawa? A może dostałeś od kontrahenta umowę do podpisania, która nie jest dla ciebie do końca zrozumiała i obawiasz się ewentualnych konsekwencji jej zawarcia?

Albo zależy ci na tym, by być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami prawa? W tych wszystkich sytuacjach warto skorzystać z obsługi prawnej. Ale czym ona właściwie jest i kiedy jeszcze może być pomocna?

Czym jest obsługa prawna firmy?

Obsługa prawna firmy obejmuje profesjonalne doradztwo w kwestiach finansowych i prawnych. Gwarantuje przedsiębiorcy bezpieczne prowadzenie działalności gospodarczej. Jest to pomoc dostępna dla każdego przedsiębiorcy bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Mogą z niej skorzystać właściciele spółek partnerskich, jawnych, akcyjnych, komandytowych czy tych z ograniczoną odpowiedzialnością.

Kiedy warto skorzystać z obsługi prawnej?

Obsługa prawna firm jest dostosowana do potrzeb klienta, więc może obejmować szereg różnych tematów. Przede wszystkim może dotyczyć analizy stanu prawnego firmy i poprawności wszystkich dokumentów, umów i regulaminów. Radca prawny udziela również informacji prawnych w zakresie bieżącego prowadzenia spraw przedsiębiorstwa. Konsultacje mogą też dotyczyć spraw kadrowych, kwestii związanych z prawem pracy i przywilejów pracowniczych czy bieżących problemów firmy z uwzględnieniem przepisów prawa. W przypadku konieczności udziału w postępowaniach przed sądami czy organami administracji publicznej możliwe jest zastępstwo prawne na zasadzie pełnomocnictwa. Obsługa prawna może też zapewnić pomoc w procedurze zakładania i rejestracji spółek lub przekształcania, likwidacji czy podziału przedsiębiorstwa. W razie konieczności można też liczyć na wsparcie w egzekwowaniu należności od kontrahentów. Kolejną sprawą, którą warto skonsultować z radcą prawnym przed podjęciem jakichkolwiek działań, jest dbanie o zgodność z wszelkimi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

Podsumowując, dzięki skorzystaniu z obsługi prawnej w działalności firmy przedsiębiorca może skupić się na tym, co dla niego najważniejsze - na prowadzeniu i rozwijaniu interesu. Daje to mu również możliwość obniżenia kosztów związanych z prowadzeniem firmy i przewagę w relacjach handlowych. Konsultując swoje decyzje ze specjalistami można mieć pewność, że firma będzie działać optymalnie i legalnie, zgodnie z obowiązującymi w danym momencie przepisami prawa. Takie rozwiązanie zapewnia maksimum komfortu i bezpieczeństwa.

< wróć